اسکن اثر انگشت در دفاتر اسناد رسمی

احمد تویسرکانی در حاشیه بازدید از غرفه خبرگزاری فارسدر نمایشگاه مطبوعات در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی این رسانه از اسکن اثر انگشت و امضای متعاملین در اسناد رسمی خبر داد و اظهار داشت: پس از اینکه یک سال از ثبت آنی اسناد گذشته است طی چند روز گذشته وارد مرحله جدید ثبت الکترونیک می‌شویم وی افزود: تا الان پس از صدور سند امضاها به شکل فیزیکی روی برگه ثبت می‌شد اما از این به بعد اثر انگشت و امضای متعاملین در بانک‌های مرکزی سازمان ذخیره‌سازی می‌شود.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به اینکه با این اقدام علاوه بر شناسایی هویت اشخاص احتمال خطا و جعل به شدت کاهش می‌یابد، گفت: ما در راستای اینگونه اقدامات با مشکلات اعتباری مواجه هستیم و برای ارتقای سیستم‌ها به شدت نیاز به بودجه داریم.

معاون قوه قضائیه تصریح کرد: امیدواریم در لایحه بودجه سال 94 با کمک دولت و مجلس زمینه‌ای فراهم شود تا همه مردم از این خدمات بهره‌مند شوند.

تویسرکانی همچنین با اشاره به کاهش تخلفات در یک سال اخیر، گفت:‌خوشبختانه طی یک سال گذشته و با راه‌اندازی سامانه ثبت اسناد تخلفات به کمتر از 50 درصد تقلیل پیدا کرده و ما امیدواریم با ارتقای سیستم‌ها شاهد کاهش چشمگیر تخلف در کشور باشیم.

http://tnews.ir/%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3-%D9%86%DB%8C%D9%88%D8%B2

 

/ 4 نظر / 12 بازدید
درویشی

با سلام و عرض ادب آیا شما متن سند متمم افزایش مدت و مبلغ ( بصورت همزمان ) قرار داد رهنی که مرتهن شرکت باشد را دارید ؟

دفتریارکاتب

سلام مطلبی برای بهبودمعیشت دفتریاران نوشتم .مطالعه فرمائید

مصطفی نقی زاده

با سلام و عرض ادب خدمت همکار ارجمند جناب سازمند پس از مدت ها توفیق شد لحظاتی کوتاه وبگردی داشته باشم که به حمداله سر از وبلاگ وزین شما درآوردم مطالب بسیار مفیدو کامل بود توفقیات روزافزون شما را از خداوند منان خواستارم دفتریار 117 مشهد تقی زاده