تنظیم سند پیش فروش ساختمان در استان مرکزی

تنظیم سند پیش فروش ساختمان در استان مرکزی

تنظیم سند پیش فروش ساختمان در استان مرکزی

استان مرکزی در اجرای قانون پیش فروش ساختمان، پیشرو در کشور است.

  به گزارش خبرگزاری صدا وسیما، مدیر کل راه و شهرسازی استان مرکزی با بیان اینکه قانون پیش فروش ساختمان از اول تیرماه دراین استان اجرایی شده گفت: با اجرای آن، همه سازندگان ساختمان با هر کاربری موظفند‌ قبل از پیش فروش واحدهای خود و یا درج آگهی پیش‌فروش معتبر در بنگاه‌های املاک و رسانه‌های عمومی، با مراجعه به سایت راه و شهرسازی، آئین نامه اجرائی و دستورالعمل صدور مجوز انتشار آگهی را مطالعه و پس از تکمیل فرم پیوست شماره یک به همراه دیگر مستندات مندرج در سایت، به ادارات راه‌ و شهرسازی‌در شهرستان‌های استان مراجعه و مجوز انتشارات را دریافت کنند.

نصراله نژادافزود: پس از دریافت تمام مدارک مندرج از پیش فروشنده یا نماینده قانونی، وی ضمن ارائه رسید دریافت مدارک، موظف است حداکثر 15 روز کاری عدم مخالفت خود را در قالب فرم مجوز انتشار آگهی پیش‌فروش به پیش فروشنده اعلام کند.

مدیر کل راه و شهرسازی استان مرکزی با اشاره به ماده 24 قانون پیش‌فروش گفت: مطابق قانون مشاوران املاک باید پس از انجام مذاکرات مقدماتی، طرفین را در راستای تنظیم سند رسمی قرارداد پیش‌فروش به یکی از دفاتر اسناد رسمی معرفی کنند. وی گفت: با پیش فروشنده متخلف یا مشاوران املاکی که قرار داد پیش فروش ساختمان تنظیم کنند. طبق قانون با آنها برخورد خواهد شد.

نصراله نژاد افزود: در صورت مشاهده تخلف، برای بار اول یک‌سال و برای بار دوم تا دو سال تعلیق پروانه کسب و برای بار سوم به ابطال پروانه کسب محکوم می‌شوند.

/ 0 نظر / 79 بازدید