معرفی مدیر داخلی جدید کانون سردفتران و دفتریاران

مراسم تودیع و معارفه مدیرداخلی کانون سردفتران و دفتریاران برگزار شد

مراسم تودیع و معارفه مدیرداخلی کانون سردفتران و دفتریاران برگزار شد       

مراسم تودیع و معارفه مدیرداخلی کانون سردفتران و دفتریاران برگزار شد.

 

 

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کانون سردفتران و دفتریاران، این مراسم روز گذشته با حضور اعضای هیات مدیره کانون سردفتران و دفتریاران،‌انجم شعاع؛معاون امور اسناد و مرادی، مدیرکل امور اسناد و سردفتران سازمان ثبت برگزار شد.

 

رییس کانون سردفتران و دفتریاران در این مراسم ضمن تقدیر از تلاش ها و اقدامات محمد حسن رستمیان، مدیرداخلی کانون سردفتران و دفتریاران طی 5 سال گذشته گفت: با حضور ایشان در بخش های مختلف از جمله ارتباط با استان ها اقدامات بسیار مفید و موثری انجام شده است. روزهای خوبی را در کنار ایشان در کانون داشته ایم و در طول این سال ها رابطه بسیار خوب و مناسبی بین هیات مدیره کانون و سازمان ثبت وجود داشته است.

 

وی با بیان اینکه رستمیان نه تنها در مدیریت داخلی کانون بسیار موفق عمل کرده است بلکه در سایر بخش ها از جمله صندوق تعاون شاهد تحولات بزرگی با حضور او بوده ایم، اظهار داشت: پیش از این سردفتران اسناد رسمی برای وام صندوق تعاون حدود یک سال در نوبت دریافت وام قرار داشتند که با همکاری آقای رستمیان و امور مالی کانون توانستیم وام همکاران سردفتر و دفتریار را به روز برسانیم. مدیریت داخلی کانون علاوه بر وظایف خود، طی مدتی مدیریت امور اداری را نیز بر عهده داشتند و در این مدت نظم بسیار خوبی در کانون حکمفرما بود. علاوه بر این در چندین مسئولیت غیر از مدیریت امور داخلی کانون نیز شاهد تلاش ها و زحمات ایشان بوده ایم.

 

دشتی اردکانی با بیان اینکه مدیر داخلی جدید کانون حدود یک هفته است که به افتخار بازنشستگی نایل آمده اند گفت: امیدواریم بتوانیم پس از حضور مثبت محمد حسن رستمیان، به بهترین نحو از حضور محمدحسن رعنایی در کانون سردفتران بهره مند شویم. ایشان از  مدیرانی بوده اند که عملکرد بسیار درخشانی در سازمان ثبت داشتند و حضور او برای ما در کانون جای افتخار و مباهات دارد.

 

رییس کانون سردفتران و دفتریاران ابراز امیدواری کرد با توجه به سابقه 41 ساله مدیر داخلی جدید کانون در بازرسی سازمان ثبت،‌ از تجربیات ایشان علاوه بر حساب بیمه و بازنشستگی کانون در سایر زمینه ها هم استفاده شود.

 

وی با بیان اینکه اعضای هیات مدیره کانون از بزرگان صنف و بسیار خوش نام هستند،‌گفت: امیدواریم در زمینه های کاری مشکلات و مسائل با مشورت و تعامل و تذکرات و راهنمایی های مدیریت داخلی مرتفع شوند و با یاری یکدیگر برای ارتقاء کانون سردفتران و بهبود عملکردها تلاش کنیم.

 

در ادامه این جلسه انجم شعاع؛ معاون امور اسناد سازمان ثبت با بیان اینکه در مورد کانون سردفتران با دو حکم قانونی مواجه هستیم گفت: در یک جنبه قانون به سازمان ثبت تکلیف می کند که کانون سردفتران را تشکیل دهد و تحت نظارت خود قرار دهد از طرف دیگر با نظر دیگری روبرو هستیم که در قانون استقلال کانون سردفتران و دفتریاران به رسمیت شناخته شده و بر آن تصریح شده است. ماهیت کانون یک تشکل صنفی و غیردولتی است که در این ماهیت هم به نحوی استقلال نهفته است. حال جمع بین این دو و حلقه اتصال این دو حکم قانونی، جایگاه مدیریت داخلی در کانون است که از سوی سازمان ثبت تعیین می شود.

 

وی با اشاره به سابقه حضور خود در سازمان ثبت و ارتباط با کانون اظهار داشت: در طول این سال ها همواره شاهد همکاری نزدیک و صمیمانه در جهت هدفی مشترک بوده ایم. طبیعی است که افراد متعدد با مسئولیت های متفاوت برداشت های متفاوتی هم داشته باشند و نباید انتظار داشت که همه یکسان بیندیشند و عمل کنند. این خصوصیت جامعه انسانی و ناشی از اندیشمند بودن انسان است.

 

معاون امور اسناد سازمان ثبت بالندگی را نتیجه بیان نظریات متفاوت و پذیرش آراء دیگران دانست و عنوان کرد: به فرموده حضرت رسول(ص) اختلاف امتی رحمه ناظر به همین مسئله است که اگر اختلاف نظر و تفاوت آراء نباشد پیشرفتی حاصل نخواهد شد.

 

وی با اشاره به توانایی های محمد حسن رستمیان در سال های اخیر ضمن قدردانی از زحمات وی در زمینه های گوناگون، گفت: ایشان در زمینه های کاری مرتبط فی ما بین کانون و سازمان ثبت بسیار صحیح و مناسب عمل کرده و همکاری لازم را در این زمینه داشته اند و حقیقتا شاهد تلاش های ایشان طی سال های اخیر بوده ایم و معتقدم به بهترین وجه از ظرفیت اندیشمندی ایشان طی سال های گذشته استفاده شده است و تصمیمات به بهترین وجه اخذ شده است.

 

انجم شعاع با اشاره به سوابق خدمتی محمد حسن رعنایی در سازمان ثبت او را فردی بزرگوار و متواضع معرفی کرد و افزود:  ایشان فردی مومن و درستکار هستند و قطعا جایگزین خوبی برای مدیریت قبلی داخلی کانون خواهند بود.

 

وی در پایان سخنان خود برای مدیریت داخلی جدید کانون آرزوی موفقیت و سربلندی و اظهار امیدواری کرد که حلقه اتصال بین کانون و سازمان ثبت به خوبی حفظ شود و بیش از پیش شاهد موفقیت ها در این زمینه باشیم.

 

 

/ 0 نظر / 47 بازدید